Pielgrzymki w Polsce coraz bardziej popularne

W Polsce mocno rozwinięta jest turystyka sakralna, czyli mówią oględnie –pielgrzymki. W naszym kraju większość obywateli deklaruje zgodnie wyznawanie wiary chrześcijańskiej, nic więc dziwnego w tym, że wiele osób zainteresowanych jest wyjazdami o profilu religijnym. Nie koniecznie muszą to być pielgrzymki zagraniczne, choć i takie cieszą się nie lada popularnością.

Zwykle taka turystyka dotyczy zbiorowości parafialnych, ale można spotkać biura, które specjalizują się w organizacji pielgrzymek. Turystyka sakralna może być źródłem niebagatelnych dochodów dla biura podróży, a jej organizacja nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Pielgrzymuje się do przeróżnych miejsc.

W Polsce jest to oczywiście Jasna Góra w Częstochowie, sanktuarium w Łagiewnikach, czy też Góra Kalwaria. Wymieniać można bez końca, bowiem rzeczywiście nasz kraj ma wiele miejsc związanych z kultem religijnym. Za granicę wyjeżdża się najczęściej do Watykanu, gdzie turyści mogą wziąć udział w audiencji papieskiej i zobaczyć wiele pięknych kościołów.